> NLM ung / Nyheter



Nyheter

Friday 14 March 2014

Kirka drømmer om å utdanne 1 million kristne, og at hver av dem skal føre én person til Jesus hvert år. Det er ville drømmer, men det villeste er at de tror at det vil skje.

Tuesday 11 March 2014

Internasjonal konsulent, Hans Arne Sanna, forteller om misjon

Thursday 06 March 2014

NLM ung vil at barn og unge skal føle seg trygge i vårt arbeid. Dette er en påminnelse om at det nå kreves politiattest for både ansatte og frivillige ledere i barne- og ungdomsarbeidet.

Tuesday 04 March 2014

Superblink fornyer seg. Kort oppsummert: Det blir enda mer fokus på Jesus og klubben blir enda mer tilgjengelig.

Thursday 13 February 2014

Lørdag 22.mars går årets Reach-konferanse av stabelen. En dag med inspirasjon til å leve som en disippel.

Friday 31 January 2014

Vi lanserer nå en nettbasert løsning for levering av årsmelding og søknad om Frifondsstøtte.

Thursday 12 December 2013

Velkommen til gratis julekonsert med Garness!

Wednesday 20 November 2013

I helga arrangerte NLM Ung landsmøte i Misjonssalen, Oslo. Her er resultatet fra valget.

Thursday 24 October 2013

Torsdag kveld åpner landsmøtet i NLM Ung. I motsetning til ved forrige valg blir det nå kamp om vervet som styreleder.

Friday 11 October 2013

Har du en drøm og et ønske om å få være med og starte et nytt misjonsfellesskap, et husfellesskap, en ungdomsgruppe, en forening, en forsamling?

Friday 06 September 2013

På UL rekrutterte NLM Ung over 600 medlemmer til organisasjonen. Ledelsen i NLM Ung er begeistret over engasjementet. 

Wednesday 10 July 2013

– Jeg tror at de fleste blir mer nyskjerrige på om de kan lete mer, og komme til bunns i det her, og hvis vi klarer å få en til å gjøre det så har vi oppådd noe.

Wednesday 10 April 2013

”LEV LIVET – Jesus i hverdagen” er en interessant og inspirerende arrangement som NLM ønsker å oppfordre til deltakelse på. Kan du tenke deg å være med?

Friday 15 February 2013

16. mars arrangerer NLM ung en konferanse for deg som ønsker å være med på oppstart av nye barne- og ungdomsfellesskap.

Tuesday 16 October 2012

NLM Ung blir nå registrert som egen organisasjon, og 3. november holdes det første konstituerende landsmøtet i den nye organisasjonen.

Sunday 14 October 2012

På Frontline kan du vinne en tur til Øst-Afrika og et gratis bibelskoleår. Alt du trenger å gjøre er å gå.

– Vi gleder oss og er veldig spente, sier ti ferske «teftere» som flyr til Nairobi i Kenya fredag 12. oktober.

Et overveldende flertall på NLMs generalforsamling stemte for forslaget om at NLM Ung skilles ut som egen organisasjon.

Her er resultatet etter valget til barne- og ungdomsrådet (BUR). 

– Ungdagen er det mest inspirerende jeg har vært med på på lenge. Det er direkte rørende når så mange flotte ungdommer tar ordet og viser sitt engasjement, sier Hans Kristian Skaar, leder i NLM Ung.


Today's Quote

Sal 84:6 Salig er det mennesket som har sin styrke i deg, de som har sitt hjerte vendt til de jevne veier.

Share


This site uses cookies. Read more about cookies here. Do not show this message again.